Egység
Készlet gazdálkodás / Törzs karbantartások / Alap adatok / Egység

Súgó kezdõlap

 

 

Raktárak, költséghelyek, telephelyek karbantartó programja.

Az egységek segítségével cégünket logikai részekre bonthatjuk. A logikai elválasztások segítségével, mind pénzügyi, mind logisztikai, vagy akár a rendszer számára el tudjuk különíteni adatainak.

Az egység egyaránt jelenthet:

Jogok gomb: Az egységhez joggal rendelkezõ munkatársak adhatók meg.

Kód: Az egység azonosító kódja, kötelezõ mezõ. Alfanumerikus mezõ, betűk és számok vegyesen szerepelhetnek benne, 12 karakter hosszan. Javasolt a számmal történõ kódolás, mert így gyorsabb keresés és rögzítés érhetõ el. Ha már létezik forgalom ebben az egységben, akkor a kód nem módosítható. Két egyforma egységkód nem szerepelhet a programban.

Név: Az egység megnevezése itt adható meg, kötelezõ mezõ.

Alábontva: nem tölthetõ adat, azt jelenti, hogy úgynevezett gyűjtõ egységrõl van szó. Például, ha "21","22","23" raktárt jelöl, akkor a "2"  "Raktárak" egység nem egy valós egység csak összefogja a raktárakat. Ebbe az egységbe így bevételezni és kiadni sem lehet a "2"-es raktárt illetõleg, viszont összefogja a 20-as raktárakat. Ez az alábontás az egység típusától függetlenül alkalmazható.

Tipus: Az egység szerepét, viselkedését határozza meg a rendszerben, kötelezõ megadni: 

Tárolási hely?: Amennyiben a megadott raktárban tárhelyet szeretnénk használni, azt itt jelölhetjük be.

Selejt raktár?: jelölje meg a selejtet tároló raktárakat!

Minusz készlet? : engedélyezhetünk mínusz mennyiségű készleteket a raktárakban. Ez szigorúan csak indokolt esetben engedélyezhetõ. A rendszer nem támogatja a minusz készletek alkalmazását, ezt a felhasználók kizárólag saját felelõsségükre tehetik meg. A mínusz készlet alkalmazása ellentmondásokat szülhet a rendszerben, aminek legjellemzõbb jelei a negatív nyilvántartási árak elõfordulása, negatív árrések elõfordulása, valamint a készletfoglalás helytelen működése.

Szerviz raktár? : ez egy szerviz raktár?

Bizományos raktár?: Bejelölése esetén a raktár bizományosi raktárként mûködik. A bizományosi raktárakat csatolnunk kell egy nem bizományosi, áruraktárhoz. Alapvetõen az értékesítés az áruraktárból történik, azonban ha az áruraktár készlete 0, akkor a rendszer az áruraktárhoz kapcsolt bizományosi raktárból elégíti ki az igényt.

Revidiálás? . külön kiszedési folyamat kezelése van ebben a raktárban?

Árkatalógus: ha értékesítés történik ebbõl a raktárból, akkor az itt megadott árkatalógus az alapértelmezett árkatalógus, amit a különféle, árképzés segítségével létrehozott eladási árak felülbírálnak.

Számla jel: Ha megadja, akkor az ebbõl az egységbõl kiállított számlák ezzel a számlajellel lesznek kiállítva, ami azt jelenti, hogy az egységbõl kiállított számlák számlaszámának elsõ 3 karaktere megadható. Ha nem adja meg akkor a számlák egy sorszámon fognak futni, egy "számla tömbbõl" lesznek kiállítva.

Pénztár: A készpénzes kiállított számlák kifizetései ebbe a pénztárba automatikusan bekerülnek.

Pénztár bizonylat? : Beállítása esetén az egységbõl kiállított készpénzes számlákhoz automatikusan pénztárbizonylat jön létre

Bank: Az itt  megadott bankszámlaszám kerül az ebbõl az egységbõl kiállított számlára.

Utolsó zárás: A raktár készlet zárás menüponton történõ zárásának dátuma. Raktárzárást követõen a zárt idõszakra nem rögzíthetõ a raktárban mozgás.

Irsz: Az egység irányítószáma, értéklistából (F9 gomb) kiválasztható.

Település: Az egység mely helységben található, értéklistából (F9 gomb) kiválasztható

Utca, hsz.: Itt az egység címe adható meg.