Feladat tábla
Teendõk / Feladat tábla

VisszaElõreTartalom

 

 

Cél

A feladat tábla/lekérdezõ segítségével átláthatjuk, csoportosíthatjuk, és a külõnféle igényeknek megfelelõen megjeleníthetjük feladatainkat.

 

Részletes leírás

Új bejegyzés: Piros színnel jelzett számláló, ami megmutatja hány db új bejegyzés, új feladat található a feladat lekérdezõben, ami a felhasználót valamilyen módon érinti. Egy felhasználó számára akkor látható egy feladat, ha a feladat a számára lett kiosztva /õ van soron a feladat elvégzésében/, érintett a feladatban, vagy tagja annak a munkakörnek akinek kiosztott a feladat. Ugyanezzel a színnel jelölt a határidõ mezõ a feladatlistában is.

Olvasatlan: Zöld színnel jelzett számláló, ami megmutatja hány db olvasatlan bejegyzés, új hozzászólás található a feladat lekérdezõben, ami a felhasználót valamilyen módon érinti. Egy felhasználó számára akkor látható egy feladat, ha a feladat a számára lett kiosztva, érintett a feladatban, vagy tagja annak a munkakörnek akinek kiosztott a feladat.

Megjelölt: Kék színnel jelzett számláló, ami megmutatja hány db, a felhasználó által valamilyen egyéb célból megjelölt bejegyzés található a feladat lekérdezõben.  Megjelölt feladatban legalább érintett a felhasználó.Ugyanezzel a színnel jelölt a címszó mezõ a feladatlistában is.

Szerep
A szerep címszó alatt található pipák beállításával azt vezérelhetjük, hogy a feladat lekérdezõ táblázatos részében milyen tulajdonsággal rendelkezõ feladatok jelenjenek meg. Egyszerre több tulajdonság is kiválasztható.

Saját: Kijelölve a saját feladatok jelennek meg a feladat lekérdezõ táblázatos részében. Ezek azok a feladatok ahol a bejelentkezett felhasználó a felelõs a feladatért.

Kiadott: Kijelölve a felhasználó által létrehozott és kiosztott feladatok jelennek meg a feladat lekérdezõ táblázatos részében.

Érintett: Kijelölve azok a feladatok jelennek meg a feladat lekérdezõ táblázatos részében, ahol a felhasználó érintett. Ebbe a katekóriába bele tartoznak azok a feladatok is, amiért felelõs a felhasználó, hiszen ott is érintett.

Mind: A szerep szerint nem történik szûrés, szûkítés. Az összes feladatot megjeleníti a feladatkezelõ táblázatos részében, hacsak nincs egyéb (státusz, vagy olvasottság szerinti) szûkítés, szûrés beállítva.

Státusz
A státusz címszó alatt található pipák beállításával azt vezérelhetjük, hogy a feladat lekérdezõ táblázatos részében milyen tulajdonsággal rendelkezõ feladatok jelenjenek meg. Egyszerre több tulajdonság is kiválasztható.

Nyitott: A nyitott feladatok jelennek meg a feladatkezelõ táblázatos részében.

Lezárt: A lezárt feladatok jelennek meg a feladatkezelõ táblázatos részében.

Megjelölt: A felhasználó által megjelölt feladatok jelennek meg a feladatkezelõ táblázatos részében.

Mind: A státusz szerint nem történik szûrés, szûkítés. Az összes feladatot megjeleníti a feladatkezelõ táblázatos részében, hacsak nincs egyéb (szerep, vagy olvasottság szerinti) szûkítés, szûrés beállítva.

Olvasottság
Az olvasottság címszó alatt található pipák beállításával azt vezérelhetjük, hogy a feladat lekérdezõ táblázatos részében milyen tulajdonsággal rendelkezõ feladatok jelenjenek meg. Egyszerre több tulajdonság is kiválasztható.

Új: Az új, még egyszer sem olvasott feladatok jelennek meg a feladatkezelõ táblázatos részében.

Olvasott: Az olvasott, és új bejegyzést nem tartalmazó feladatok jelennek meg a feladatkezelõ táblázatos részében.

Olvasatlan: Az olvasott, de új bejegyzést tartalmazó feladatok jelennek meg a feladatkezelõ táblázatos részében.

Mind: Olvasottság szerint nem történik szûrés, szûkítés. Az összes feladatot megjeleníti a feladatkezelõ táblázatos részében, hacsak nincs egyéb (státusz, vagy szerep szerinti) szûkítés, szûrés beállítva.

Létrehozó cég: A feladatot létrehozó cég, partner neve.

Létrehozó: A feladatot létrehozó felhasználó neve.

Megjegyzés: A feladat szöveges megfogalmazása. Leírás, ami tetszõleges céllal, tartalommal, karakteres, szöveges formában tölthetõ (például kivállóan alkalmas hibajelenségek megfogalmazására).

 

A feladat lekérdezõ táblázatos része

Partner: A feladathoz kapcsolt partner, cég megnevezése.

Azonosító: A feladat azonosító száma, egyedi azonosító kódja.

Felelõs: A feladatért, a feladat aktuális státuszában elvégzendõ munkáért felelõs munkatárs.

Feladat típus: A feladat típus besorolása (jelenthet státuszt is, a feladat valamilyen elõre meghatározott folyamatban holt tart). A feladat típusok karbantarthatóak az erre vonatkozó menüponton keresztül.

Címszó: A feladat tartalmára utaló rövid, egy-két szavas leírás

Bejelentés: A feladat bejelentésének dátuma (az esetek nagy részében megegyezik a rögzítés dátumával). A feladat kezdetének dátuma.

Határidõ: A feladat végrehajtására kitûzött dátum, a feladat befejezésének dátuma.

Létrehozva: A feladat rendszerben, az adatbázisban történõ létrehozásának, rögzítésének dátuma.

Megnézve: Az utolsó "Olvasva" naplóbejegyzés idõpontja.

Terv.idõ: A cégen belül kitûzött befejezési határidõ. A webes portálom a partner felé ez a dátum nem látható, a cégen belüli határidõtervezést segíti.

Kontakt: A feladatban megadott kontakt személy neve.

Utolsó bejegyzés: A feladathoz kapcsolódó kommunikációs célú hozzászólások, bejegyézések közül az utolsó dátuma

Prioritás: A feladatok e mezõ segítségével priorizálhatók, fontosságuk szerint osztályozhatók, egy

Részlet (Enter): A gombra kattintva, vagy a feladatkezelõ táblázatos részében az aktív sorra vonatkozóan entert nyomva megnyithatjuk a feladat részleteit tartalmazó feladat karbantartót

Új feladat (F6): A gombra kattintva új feladatot hozhatunk létre egy üres feladat karbantartó megjelenésének segítségével.

Dolgozok rajta: A gombra kattintva a feladathoz kapcsolódó munkaidõ nyilvántartás regisztrálja (a bejelentkezett felhasználóhoz kapcsolódóan) a feladat megoldásával eltöltött idõt. A gombra kattintás pillanatában elkezdõdik egy, a feladat végrehajtására szánt idõintervallum. Ezt a kezdeti idõpontot a rendszer rögzíti. A feladatra szánt idõ befejezésének regisztrálása 2 féleképpen lehetséges:
1. egy másik feladatra állva ismét megnyomjuk a "Dolgozok rajta" gombot, ebben az esetben ez az idõszek lezárt lesz és a másik feladaté pedig elkezdõdik.
2. A "Semmit teszek" gombra kattintunk és az aktuális feladat munkaidõ fülén adminisztrált idõtartomány lezáródik.
Amennyiben egy feladatból munkalapot készítünk, az adott munkalapon lehetõségünk van a munkaidõ rögzítésére, és ott nem csak a bejelentkezett felhasználóhoz kapcsolódhat a munkaidõ, hanem bármelyik, a rendszerben rögzített munkatárshoz.

Semmit teszek: Ha "Semmit teszek" gombra kattintunk, akkor az aktuális feladat munkaidõ fülén adminisztrált idõtartomány lezáródik.

Megjelöl: ha több feladaton párhuzamosan kíván dolgozni, akkor célszerû ezeket kijelölni, hogy a késõbbiekben könnyen megtalálhatók legyenek

Marketing: a feladathoz tartozó céges nyilvántartást nyitja meg

A feladat lekérdezõ idõütemezési része

Semmi: Ekkor nem mutatja a feladatok idõszakos ütemezését.

Nap: A megadott nap feladatait mutatja óránkénti bontásban

Hét: A megadott hét feladatait mutatja napi bontásban

Hónap: A megadott hónap feladatait mutatja napi bontásban

Tervezett idõszak: Az ütemezés melyik idõszakra történjen ? A feladat tervezett kezdése és tervezett befejezése vagy

Tény idõszak: A feladathoz megadott bejelentés dátuma és határideje alapján ?

Idõpont megadása: Az ütemezéshez adja meg a megtekinteni kívánt idõpontot

+ gomb: Dátum növelése

- gomb: Dátum csökkentése