Rendelésbõl
bevételezés Készlet gazdálkodás / Beszerzés / Rendelés / Rendelésbol bevételezés v.4.03 |
2004.10.11 |
A már jóváhagyott szálítói rendeléseibol készítheti bevételezéseit: egy vagy több rendelésbõl egy bevételezést is akár. A bizományos raktárba történõ rendeléseit is itt forgathatja át bevételezéssé.
A szállítói rendelésbõl bevéételezés menete:
Szállító kiválasztása kód vagy név alapján: F9-el azon szállítókat tudja itt kiválasztani, akiknek nem, vagy részben átfogatott rendelései vannak még.
Rendelések kiválasztása: egy vagy több kijelölése pipák segítségével.
rendelési tételek: tájékoztatásul a rendelések tételei
Raktár: számlára váró raktár: az ide beírt számlára váró raktára lesz a bevételezés fejadatában, azonban a tételeknél figyelembe veszi a rendelésen szereplõ raktárakat a tételeknél.
Teljesítés: írja be a szállítólevélen szereplo teljesítés dátumát. (Ajánlati érték: )
Dátum: Írja be a szállítói számlán szereplo számla keltét.
Fizetési napok száma : Itt megadhatja a keletkezo számla fizetési napok számát, a bekészített ajánlati értéket a partnertörzsbol hozza.
Esedékes:a Fizetsi napok számával növelt dátum, vagy amit Ön beír.
Számláz: Az automatikusan meghívott számlakarbantartóban a számla ellenorzése és jóváhagyása, itt lehetosége van még a számlát javítani (pl. számlázási cím, fizetési feltétel, stb.). A számla tételsorok között is javíthat, azonban jóváhagyáskor a program ellenorzi, hogy a bevét mennyiségek megegyeznek-e a számla mennyiségekkel!
Az ellenorzés csak a számlára váró raktárra terjed ki, vagyis a bevéteken a számlára váróba vitt készlet meg kell, hogy egyezzen a számla számlára váró raktárra vonatkozó mennyiségeivel. Összefoglalva: ha plusz mennyiséget akar a számlára rátenni, akkor ne a számlára váró raktárból tegye, hanem a valós raktárból. Például: ha a számlán van göngyöleg, de a bevételezésen nem volt. akkor ennek a plussz sornak a raktára a tényleges raktár és NEM a számlára váró.
- számla jóváhagyása.
Figyelem!!! Egy bevételezésen NEM lehet bizományos rendelést és nem bizományos rendelésbõl egy bevételezést készíteni.