Felvett vevõ rendelés jelentés
Készlet gazdálkodás / Értékesítés / Rendelés / Felvett vevõ rendelés jelentés

Súgó kezdõlap

 

A mûködés általános leírása pl:  A bizományos készletjelentés segítségével bizományos készleteink változásait listázhatjuk, többféle szempont szerint. A lista alapvetõen a nyitó–forgalmi–záró adatok hármasát jeleníti meg, egyrészt tételes, másrészt összesítõ, mennyiség és összeg szerinti formában. A bizományos készletjelentés kizárólag bizományos egységekre, raktárakra vonatkoztatható.

képernyõn látható mezõk felépítés, egyéb magyarázata pl ennél a listánál :  Feltételek megadása:

Ez a lista a rendelésállomány elemzésére szolgál.

A menüben megtalálható a beszerzési és az értékesítési részben IS:
- felvett vevõ rendelés elemzés
- kiállított szállító rendelés elemzés

A lista 3-féleképpen indítható:
- tételes
- összesítõ
- diagram
A tételes lista a rendelési tételeket közli (rendelésszám, partner neve, rendelés dátum szállítási határidõ, cikkszám, név, rendelt mennyiség, rendelési érték). Az összesítõ lista és a diagram egy vagy két szempont szerint rendelési értékre összesít.

A FELTÉTELEK rész kitöltése opcionális, ha nem ad meg semmilyen feltételt, akkor az összes rendelésre fog futni az elemzés.

Egységek: adja meg a raktárakat, telephelyeket !

Kiegészítõ: cikk kiegészítõ tulajdonságok megadása

Cikkszám: "-tól -ig" módon

Partner: "-tól -ig" módon

Rendelés iktatószám: "-tól -ig" módon

Idõszak: "-tól -ig" módon

Lista típusa: tételes, összesítõ vagy diagram lehet.

TÉTELES lista esetén megadható csoportosítási szempontok:
Csoportosítás: a tételes listát különbözõ szempontok szerint lehet megbontani, például Egység kiválasztásával a rendelés aáálományt raktárak, telephelyek szerinti bontásban lehet elemezni. Minden telephely egy önálló táblázatban fogja hozni a rendeléseit. Hónap megadásával a vevõ rendelés állomány havonként külön táblázatban jelenik meg.

Rendezettség: tételes lista esetén minden rendelés tétel megjelenik a listában (természetesen figyelembe véve az idõszak, telephely, partner, stb... szûkítéseket), a tételek sorrendje ekkor kiválasztható: a rendelés Iktatószáma, Dátuma (felvétele). Ha fordított sorrendû listára van szüksége, akkor válassza a Csökkenõ sorrendet!

ÖSSZESÍTÕ lista esetén az adatok nem tételesen jelennek meg, hanem egy vagy két szempont szerint összesítve.
Egy szempont szerinti kimutatás például, ha csak az elsõ félév rendelés állományára kíváncsi havi bontásban. Ekkor adja meg Idõszaknak az elsõ félévet (2002/01/01 - 2002/06/30), a Csoportosítást hagyja üresen, az Alcsoporthoz pedig töltse ki, hogy Hónap. Tehát egy szempont szerint bontott lista esetén a Csoportosítás üres, az Alcsoport pedig kitöltött !!
Két szempontú összesítés például, ha az elsõ félév rendelés állományára kíváncsi havi, azon belül pedig telephelyi bontásban. Ekkor a Csoportosítás Hónapra és az Alcsoport Egységre van beállítva. Ekkor havonta kap egy táblázatot, a táblázatok a telephelyek rendelés állományát fogják tartalmazni.

DIAGRAM esetén a kimutatás ugyanúgy mûködik, mint az összesítõ lista esetén. Egy szempontú diagram esetén a Csoportosítást ne töltse ki csak az Alcsoportot, ekkor egy diagram lesz a végeredmény. Kétszempontú diagram esetén töltse ki a Csoportosítást és az Alcsoportot IS, ekkor több diagramban jelenik meg az eredmény.

Részletes mûködési leírás, esetleg a vonatkozó algoritmus leírásával:  A jelentés mûködése: