Munkakör lekérdezõ
Személyzet / Munkakör lekérdezõ

VisszaElõreTartalom

 

 

A vállalat szervezeti felépítését alakíthatja ki, követheti nyomon az alábbi Munkakör lekérdezõ formon.


A bal oldali faszerkezet a munkakörök hierarchikus szerkezetét jeleníti meg.

Tipp: Elõször tervezze meg papíron a vállalati felépítést, majd utána lásson hozzá a kialakításnak.


Munkakör adatai

Munkakör: itt adhatja meg a munkakör elnevezését, pl.: Kereskedelmi Igazgató.

Kód: a munkakör kódja automatikusan kitöltésre kerül, nem módosítható mezõ. 

Leírás: megadhatja a munkakör rövid leírását, pl.: akciók, árak meghatározása, kapcsolattartás partnerekkel, stb.

Alá: ha a fa struktúrában rááll egy csomópontra, és  - bepipálja ezt a mezõt, akkor a csomópont alá fogja létrehozni az új munkakört,

                                                                             - üresen hagyja a mezõt, akkor a csomóponttal egy szintre fogja létrehozni a munkakört. 

Munkakörbe tartozó munkatársak

Munkatárs: a Munkatárs kartonban   megadhatja, hogy adott munkatárs melyik munkakörbe tartozzon. Egy munkatárs több munkakört is betölthet, azaz egy munkatárshoz több munkakör is hozzárendelhet ill. bármikor áthelyezhet egy munkatársat egyik munkakörbõl a másik munkakörbe.

Tipp: Elõször hozza létre a munkakörökbõl álló szervezeti felépítést, majd utána lásson hozzá, hogy a munkatársakhoz a megfelelõ munkakört hozzárendelje.

Tipp: A Munkatárs kartonban  megadott adatokat ebben a formban csak frissítés után látja, ez kétféleképpen történhet:

1. Kilép a formból, majd újra megnyitja, vagy 

2. A Munkatárs megnevezés alá kattint és F8-cal frissíti az adatokat.

 

Új munkakör létrehozása

1. Jelölje ki a 'Vállalati hierarchia' munkakört a baloldali faszerkezetben.

2. Majd nyomjon F6/  , ezzel új rekordot kér. Ekkor leürül a Munkakör, mint megnevezés, és máris megadhatja a felvinni kívánt munkakör elnevezését.

3. Töltse ki a Leírás mezõt.

4. Adja meg, hogy a kijelölt munkakör Alá szeretné létrehozni az új munkakört, vagy nem. Amennyiben elfelejtette a mentés elõtt megadni, úgy mentés után már nem adhatja meg az alábontást. Tehát törölnie kell az újonnan létrehozott munkakört, és újra fel kell vinnie helyesen, az Alá jelölõ négyzet bepipálásával. Utólag nem látható, hogy hol volt bepipálva az alábontás, ez csak a faszerkezet alakulásából látható. Az alábontott munkakör (ami alá az új munkakör kerül) csomóponttá válik, a neve elõtt '+' jelöléssel, amikor zárt a faszerkezet. Ha a név elé kattint a '+' jelre, az kinyílik, így a megnevezés elõtt '-' jellé változik és megjelennek a hierarchikusan a csomópont alá tartozó munkakörök, ez akár többszintû is lehet.

5. Mentse el F10/  .

A további új munkakörök megadásához ismételje az Új munkakörök létrehozása 1-5 lépését annyi változtatással, hogy az 1. lépésnél mindíg azt a Munkakört jelölje ki, ami alá a következõ új munkakört kívánja létrehozni, mivel mentéskor a faszerkezet a csomópontokban bezáródik, ekkor alakulnak ki az alábontások, tehát amikor újra kibontja a faszerkezetet már a helyén van az új munkakör.

Meglévõ munkakör törlése

1. Jelölje ki a törölni kívánt munkakört a baloldali faszerkezetben.

2. Ellenõrizze, hogy tartozik-e a munkakör alá másik munkakör, mert ha igen, akkor elõször azt kell törölni, utána tud csomópontként meglévõ munkakört törölni.

3. Amíg a Munkakörbe tartozó munkatársak alatt a Munkatárs oszlopban adat van, addig nem törölhetõ a munkakör, tehát a Munkatárs kartonban   ki kell törölni a munkaköröket az adott munkatárs(ak) adataiból.

4. Miután nem lát már adatot a Munkatárs oszlopban, ellenõrizze, hogy a megfelelõ munkakör van-e kijelölve  a baloldali faszerkezetben, ha igen, akkor törölhet Shift+F6/  .

5. Ekkor leürül a Munkakör, mint megnevezés, de a bal oldali faszerkezetben még látszik a törölt munkakör.

6. Mentse el F10/  a változtatást (törlést), ekkor frissül a faszerkezet is, tehát onnan is kitörlésre kerül a munkakör.

A további törlésekhez ismételje a Meglévõ munkakör törlése 1-6 lépését.