Cikk karbantartó - Alap Készlet gazdálkodás / Törzs karbantartás / Cikk / Cikk karbantartó |
A cikk alapadatok között a különféle besorolási (Áfa, VTSZ stb.), mértékegység, súly és egyéb jellegû adatok adhatók meg, az alábbiak szerint.
Besorolás
Vámtarifaszám: értéklistából (F9 gomb) választható, megadása kötelezõ. Amennyiben a kívánt vámtarifaszám nem található az értéklistában, úgy a Vámtarifa gombra kattintva bõvíthetõ a vámtarifa törzsadat állománya.
ÁFA kulcs: a vámtarifaszám törtsbõl jön, nem szerkeszthetõ
ÁFA típus: értéklistából (F9 gomb) választható, megadása kötelezõ. Az ÁFA típusok a pénzügyi törzsadatok között tarthatók karban.
Felelõs: Termékmenedzser, illetve a cikkért felelõs munkatárs választható ki értéklistából (F9 gomb). (Lekérdezeknél lehet érdekes)
Minõség: I., II. vagy III. minõségi osztályba sorolhatók a cikkek.
BTO: Az 1995 óta használatos a mezõgazdasági és erdészeti termékek illetve az ipari termékek hivatalos statisztikai számbavételénél kötelezõ, tartalmi azonosítását szolgáló Belföldi Termékosztályozást nyilvántartó mezõ.
Pénztár gyûjtõ: pénztárgépes értékesítés esetén a cikkhez kapcsolódó az áfát melyik gyûjtõre (pl.: 1=12%, 2=25%, 3= 0%) tegye a rendszer
Nyomkövetés: Kiválasztható a Nincs, és a Gyáriszámos érték ennél a mezõnél. GYÁRI SZÁMOS nyomkövetésnél egy további cikk azonosítót a gyári számot vagy sarzsot kell mindig megadni beszerzéskor illetve értékesítéskor. A rendszer ezen gyáriszám segítségével tudja nyomon követni az adott cikk mozgásait. Amennyiben egy cikk Gyáriszámos nyomkövetéssel rendelkezik, abban az esetben bevételezéskor kell megadnunk a cikkhez tartozó gyáriszámot.
Lejárati idõs: Csak nyomkövetett (gyáriszámos) cikknél állítható be. Kijelölése esetén a gyáriszám mellett a cikk lejárati (szavatossági) idejét is rögzíteni kell bevételezéskor illetve értékesítéskor.
Eredeti termék: Amennyiben egy cikket másolással hozunk létre, akkor annak a cikknek a cikkszáma jelenik meg, amelyikrõl a másolást elvégeztük.
Egyedi gyáriszám: ekkor egy cikk egy konkrét gyári számából raktáron maximum 1 db lehet
Engedély száma:
Engedélyhez kötött:
Mértékegységek
Raktározás: ebben a mennyiségi egységben raktározunk. A szorzó számnak is szerepe van a következõképpen (lásd fenti ábra): beszerzés raklapban, raktározás kg-ban és 1 raklap = 40 kg. Ha más mûveletek is kg-ban történnek, akkor ott is 40 kg-ot kell megadni az egyértelmû átváltási számok miatt !
Beszerzés: ebben a mennyiségi egységben szerezünk be.
Értékesítés: ebben a mennyiségi egységben értékesítünk
Egyéb: ebben a mennyiségi egységben vehetjük fel a rendelést, ha nincs töltve a mezõ, akkor az értékesítés mértékegysége a mérvadó.
Gyûjtõ: nyomtatott számlán feltüntetheti ezt az egyéb mennyiséget
Súly
Bruttó: Az értékesítési egységre vonatkozó bruttó súly.
Nettó: Az értékesítési egységre vonatkozó nettó súly.
CSKT:
Egyéb
Garancia: A garancia idõtartama hónapban.
Árrés: a cikk árképzési árrése
Tiltás: A cikk tiltásai a következõk:
Vonalkód
Vonalkód: Az üres mezõben a vonalkód megadható 13 karakter hosszan. Egy vonalkód csak egyszer rögzíthetõ a teljes rendszerben. Ha egy már rögzített vonalkód ismételt rögzítésekor hibaüzenetet kapunk. Egy cikkhez számtalan vonalkód tartozhat, így nem probléma a vonalkódok változása.
Generálás: A gomb lenyomásával a rendszer automatikusan generál egy vonalkódot, ami a alapján jön létre
Nyomtatás: A nyomtatás gomb segítségével különféle vonalkód nyomtatókat vezérelhetünk, azokon nyomtatást kezdeményezhetünk.
Megjegyzés: Opcionális mezõ, a cikkhez egyéb megjegyzéseket rögzíthetünk, pusztán információs, emlékeztetõ jelleggel, ami csak a cikk karbantartóban látható.